5 Липня 20163 хвилин

Стабілізатор напруги – Що потрібно знати?

Поділитися:

FacebookTelegramViber

Стабілізатор напруги – надіне рішення від стрибків напруги

В наш час є досить актуальним питання контролю перепаду напруги. Майже кожен стикався з проблемою, що від стрибка напруги вийшов з ладу якийсь прилад. Це ж не дивно, лінії електроенергії, які проектувались ще за радянських часів, не витримують такого навантаження від побутової та офісної техніки, кількість якої стрімко росте.

Цю проблему вирішують по-різному – хто регулярно скаржиться у відповідні служби, а хто самостійно «підтримує» 220 Вольт за допомогою стабілізатора напруги. Давайте розберемось, що це за прилад стабілізатор напруги та чи справді він так потрібен?

Отже, стабілізатор напруги – це пристрій, який при підключенні до міської електромережі дає на виході стабільні 220 Вольт, а також може зупинити подачу електроенергії при аварійних стрибках напруги.

 

Кому саме необхідний цей прилад?

  • Тим, в кого напруга в електромережі настільки низька, що побутова техніка без стабілізатора напруги будинку не може працювати. Це характерне для сільських місцевостей, приватних секторів.
  • Або ж, навпаки, де відбуваються хаотичні стрибки напруги вище і нижче 220 В, що призводить до регулярної поломки електроприладів. Здебільшого таке буває у великих містах.
  • В кого вдома чи в офісі багато електротехніки, вартість якої в рази перевищує ціну стабілізатора.

  Важливий нюанс! Перед тим, як купити будь-який стабілізатор напруги, потрібно з’ясувати особливості напруги в районі, де ви проживаєте. Найперше –  чи електромережа однофазна, й має напругу 220 Вольт, чи трьохфазна, 380 Вольт. Відповідно до цього, вам потрібен одно- або трьохфазний стабілізатор, а в деяких випадках, якщо мережа трьохфазна, а навантаження однофазне, то встановлюють три однофазні стабілізатори напруги (що є економічно вигідним).

 

На даний момент існують три види стабілізаторів – релейні, електромеханічні та електронні.

Перші найпоширеніші через доступну ціну, але відрізняються вони низькою точністю підтримки вихідної напруги. Рекомендують використовувати при невеликих скачках напруги, при великому перепаді можуть заіскритись, що виведе з ладу вашу техніку.

    Електромеханічні (сервопривідні) стабілізатори є досить компактними, мають невеликий діапазон стабілізації, є не досить швидкими, але забезпечують високу точність напруги при виході. На жаль, як показує практика, ці стабілізатори мають малий термін експлуатації (їх доводиться ремонтувати кожні 1,5-2 роки).

   Ці два види стабілізаторів напруги є з механічними елементами – реле  і сервопривід – відрізняються  досить малою надійністю і терміном експлуатації.

   Чого не скажеш про сучасні електронні системи стабілізації напруги, які відрізняються високою швидкістю реакції на зміни в мережі, високою точністю, широким діапазоном вихідної напруги і сучасною системою захисту від перепадів напруги, але ціна їх значно вища. Отже, найнадійнішим захистом для вашої техніки є електронний автоматичний стабілізатор напруги, але вибір, все ж таки, за вами.

    Також важливим моментом при виборі стабілізатора є визначення сумарної потужності приладів, яким потрібне одночасне постачання електроенергії. Потужність приладу можна побачити в його інструкції. Але слід враховувати й те, що електричні двигуни в момент запуску споживають напруги у 3-4 рази більше за номінальне значення. Тому стабілізатор, до якого підключені насоси, двигуни, компресори, повинен бути значно потужнішим.

    Давайте, для прикладу, розрахуємо потужність приладів, які є в однокімнатній квартирі,  і тим самим визначимо потужність стабілізатора. Одночасно можуть бути увімкнені – холодильник – 400 Вт, телевізор – 120 Вт, кондиціонер – 1500 Вт, пральна машина – 2000 Вт, мікрохвильовка – 1700 Вт, електролампочки (2 шт. по 100 Вт). Разом виходить: 400 + 120 + 1500 + 2000 + 1700 + 200 = 5920  Вт, тобто, нам потрібен стабілізатор потужністю 6 кВт, але  якщо хтось скористається ще бойлером, то ще плюс 1500 Вт, і виникне збій. Тому рекомендують встановлювати стабілізатори з запасом напруги 20-30%.

    Будьте обережні! Ми в жодному разі ми не рекомендуємо встановлювати стабілізатори напруги самостійно – це досить небезпечно! Для цього потрібно мати відповідні навички. Кваліфіковані спеціалісти компанії «Ампераж» в зручний для вас час встановлять будь-який стабілізатор напруги, а також нададуть поради щодо його експлуатації.

Поділитися:

FacebookTelegramViber

Обговоріть всі запитання з нашим менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання