Світлодіодні лампи – нова альтернатива лампочкам-економкам?
Ми живемо в еру технічного прогресу, розвиваються також технології, які допомагають економити. В Європі останніми роками є надзвичайно популярним збереження електроенергії, аргументують це європейці турботою про довкілля, ну і, враховуючи її вартість там, економією зароблених коштів. Але за темпами збільшення тарифів на комунальні послуги Україна незабаром наздожене Європу. Тому й нам слід скористатись її методами економії.
Одним з них є використання енергозберігаючих світлодіодних ламп (LED). Але чи справді вони економлять електроенергію і не завдають шкоди нашому здоров’ю?
Що таке світлодіод? Світлодіод чи LED – це напівпровідниковий прилад, що перетворює електричну напругу на світло. Від хімічного складу напівпровідника залежить спектральний діапазон випромінюваного світла. Використовувати ці технології почали лише останніми роками через їх високу вартість.
Світлодіодні лампи: основні характеристики
- Мають гвинтовий цоколь (Е27, Е14) та штифтовий (G19, G13, GU10 тощо)
- Споживають електроенергії від 3 до 30Вт.
- Витримують температури від -10 до +40 °С.
- Напруга номінальна – 220 Вт.
- Світловий потік – 250-2500 Лм, але слід враховувати, що дані з упаковки не відповідають справжній світловіддачі, з часом на 20% знижується показник.
- Володіє ступенем захисту ІР (що дозволяє використовувати лампу в саунах, гаражах тощо)
- Світлодіодні лампи до кінця терміну експлуатації не втрачають температури кольору: 2700-6400 кельвінів.
- Термін експлуатації приблизно 50 000 годин.
З вище наведених характеристик розглянемо переваги LED-ламп
Світлодіодні лампи витрачають енергії у 10 разів менше, ніж звичайні лампочки, та в тричі менше, ніж люмінесцентні лампи. А також мають великий термін експлуатації: кількість вмикань\вимикань не впливають на нього. Витримують мінусові температури. Володіють найвищою світловіддачею. Є екологічно безпечними, не містять ртуті на відміну люмінесцентних, що спрощує їх утилізацію. Мають досить міцний корпус, що покращує їх використання. Стрибки напруги не впливають на їх роботу. Можна встановлювати біля легкозаймистих предметів, адже майже не нагріваються. Широкий спектр використання – світлодіодні лампи підходять для вуличного освітлення, для авто, для освітлення квартир та великих будинків.
Тепер оцінимо недоліки LED-ламп
Висока вартість – основний їх недолік. Світло, що випромінює ця лампа, є вузьконаправленим, для якісного освітлення потрібно встановити декілька виробів. Термін експлуатації, що вказаний на упаковці, значно перебільшений (це також залежить від виробника ламп). Щоб світлодіодні лампи ефективно працювали, слід додатково купити блоки живлення та радіатори.
Останні дослідження американських вчених показали, що при виробництві світлодіодних ламп застосовується алюмінієвий радіатор для охолодження компонентів, в процесі цього виробляється сірчана кислота, що негативно впиває на навколишнє середовище. Але дослідження ще тривають й не дають 100-відсоткової точності.
Остаточне рішення за вами, ви повинні самостійно оцінити всі «за» і «проти». Головне – щоб освітлення у вашій оселі було якісне та економне, а спеціалісти компанії «Ампераж» допоможуть вам у цьому – з професійного погляду оцінять ваші потреби та підкажуть найдієвіші методи економії.
Обговоріть всі запитання з нашим менеджером
Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання
Незабаром ми зв’яжемось
з вами.